آخرین خبرها
خانه / فایل آموزشی / نرم افزار / برنامه نویسی / ASP.Net / فروشگاه اینترنتی با ASP.Net – قسمت پنجم و ششم

فروشگاه اینترنتی با ASP.Net – قسمت پنجم و ششم

در این دو قسمت به مباحث اعتبار سنجی اطلاعات ورودی کاربر سمت کلاینت، ثبت اطلاعات خریداران کالا و ایجاد سبد خرید می پردازیم.

توضیحات اضافی:

یکی از مهمترین و ضروری ترین امکانات در طراحی سایت های تحت وب ، امکان اعتبار سنجی اطلاعات وارد شده توسط کاربران در فرم های ثبت اطلاعات است . برای این منظور به چند مثال اشاره می کنیم . مثلا در یک فرم ثبت نام اعضای جدید ، نیاز داریم مطمن شویم که کاربر آدرس Email ، یک آدرس صحیح ایمیل با فرمت مناسب را وارد کند و نه یکسری اعداد و ارقام بی معنی . یا مثلا در قسمت سن یا شماره تلفن ، اعداد وارد کرده و نیز این اعداد در شکل متعارفشان باشند .

برای سنجش داده های ورودی کاربران در فرم های وب و کنترل اینکه این اطلاعات در فرمت مورد نظر ما هستند ، در برنامه نویسی ASP.NET ، از کنترل های اعتبار سنج ( Validator Controls ) استفاده می شود . کنترل های اعتبار سنج در ASP.NٍET به ۲ دسته کلی تقسیم می شوند :

  • دسته اول کنترل هایی هستند که عملیات اعتبار سنجی اطلاعات را به صورت اتوماتیک انجام داده و نیازی به کدنویسی اضافه توسط کاربر ندارند . برای مثال می توان به کنترل های RequiredFieldValidator و یا CompareValidator اشاره نمود .
  • دسته دوم کنترل هایی هستند که کاربر می تواند طبق نیاز و سلیقه خود ، جهت اعتبار سنجی داده های ورودی برای آنها کدنویسی مورد نظر خود را انجام می دهد . این کنترل ها بدون کدنویسی قادر به انجام کار خاصی نیستند . از این دسته کنترل ها می توان به کنترل CustomValidator اشاره کرد .

طراحی فروشگاه اینترنتی با ASP.Net

دانلود قسمت پنجم:

دانلود فیلم آموزشی ASP.Net

 

 

 

 

دانلود قسمت ششم:

دانلود فیلم آموزشی ASP.Net

 

 

 

درباره‌ حجت خواجوی

Developer - programmer هرگونه سوال یا پیشنهادی در مورد مطالب سایت، آموزش، درخواست پروژه و یا مشاوره نرم افزاری... شماره تماس: 09157405770 - خواجوی

۲ نظر

  1. سلام
    چرا قسمت چهارم مشکل داره دانلود نمیشه اکسترکت نمیشه من خیلی لازمش دارم تا ۱۵ تیرماه یا ۱۶ تروخدا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*